Копрофагия (стремление к поеданию кала) у собак

 Копрофагия (стремление к поеданию кала) у собак

Наш ветеринарный врач осуществляет прием мелких домашних животных и к нам довольно часто обращаются удивленные хозяева с вопросом, почему их собаки едят свои и чужие испражнения? Поедаются как свои собственные фекалии, так и кал других собак, а также прочих животных (кошек, кроликов и проч.).

У даній статті хочеться допомогти власникам собак (у кішок це зустрічається надзвичайно рідко) розібратися в причинах такої поведінки їх вихованця. Якщо Ви не зможете самі встановити причину поїдання калу, тоді Вам потрібно буде обов’язково проконсультуватися з Вашим ветеринарним лікарем, і можливо, будуть потрібні спеціальні методи досліджень.

Найчастіше дана патологія зустрічається у самок, ніж у самців, через генетичну схильність, тому Вас не повинна лякати копрофагія у сук, що мають цуценят до 3-х тижневого віку, це нормальна поведінка для собаки-матері.

Вважається, що  копрофагія стимулює розвиток нервової системи у цуценят  завдяки впливу дезоксихолевої кислоти (Beaver, 1995). Але якщо поїдання фекалій почалося у звичайній собаки — це привід для занепокоєння.

Найчастіше ветлікарі ставлять таким пацієнтам брак будь-яких мінеральних речовин або недостатність підшлункової залози.

Також імовірно собаки стають копрофагія при відсутності належної уваги до них з боку господарів. Такі причини не можна назвати невірними, але зустрічаються вони досить рідко.

У разі поїдання собаками калу травоїдних тварин можна припустити, що таким чином вони заповнюють нестачу вітамінів групи В.

Немає достовірних досліджень про роль нюхових відчуттів у виникненні копрофагія, тому що є багато відомостей про пошук собаками саме котячого, собачого, оленячого калу і інших тварин, а також про пошук саме замерзлих екскрементів. Все це говорить про те, що копрофагія визначається ще якимись невідомими поки нам причинами.

Як відучити собаку від поїдання калу?
По-перше, якщо собака міститься в вольєрі або дворі, то утримувати їх в чистоті. При квартирному змісті на прогулянки виходити на короткому повідку і в наморднику.
По-друге, негидливі господарі можуть надавати фекалиям неприємний смак за допомогою добавок, або обробляти фекалії блювотною речовиною. Такі методи досить дієві для щойно пристрастилися тварин. Багатьох собак все таки не вдається повністю відучити від «поганої звички».