Як організувати спільний доступ до файлів і папок (простий спосіб для домашньої мережі)

Як ми вже говорили в попередніх статтях, локальна мережа має дуже багато корисних фішок, крім організації спільного доступу в інтернет.Зокрема, можна обмінюватися файлами, не використовуючи різні хмарні сервіси, месенджери і електронну пошту.

Для цього достатньо просто вибрати один з комп’ютерів мережі, який менше ніж іншими вимикається, і створити на ньому папку, яка буде використовуватися в якості файлообмінного ресурсу. Таких папок при бажанні може бути кілька, єдина умова — папки на одному комп’ютері повинні мати унікальні мережеві імена. Втім, про все по порядку.

Створюємо мережеву папку для загального доступу

створюємо папку

Якщо папку передбачається використовувати для спільної роботи з якимись документами Word, Excel і т.п., то, в принципі, створити таку папку можна і на робочому столі. Якщо ж планується проводити обмін великими файлами, то необхідно створювати цю папку на тому диску, де найбільше вільного місця. За замовчуванням, вміст робочого столу знаходиться на системному диску. І не можна допускати, щоб простір системного диска закінчувалося. Це може обернутися падінням операційної системи, що, звичайно, не смертельно, але неприємно. Замість виконання роботи доведеться вирішувати питання щодо її перевстановлення.

Клацаємо правою кнопкою миші по робочому столу, або заходимо через значок Комп’ютер або Провідник на потрібний диск і там клацаємо правою кнопкою миші по вільному простору. Вибираємо Створити > Папку .

Расшарівать файли і папки

Називаємо нову папку якимось оригінальним ім’ям, наприклад, Обмін .

Відкриваємо загальний доступ до папки (расшарівать папку)

Далі клацаємо по ній правою кнопкою миші і вибираємо Властивості.

Расшарівать файли і папки

У вікні, йдемо в пункт Доступ

Расшарівать файли і папки

Ми бачимо, що папка Обмін не має загального доступу. Для того, щоб налаштувати загальний доступ натискаємо на кнопкуРозширена настройка .

Расшарівать файли і папки

Тут ми проставляємо прапорець Відкрити спільний доступ до цієї папки і натискаємо кнопочку Дозволи .

Расшарівать файли і папки

Як бачите, за замовчуванням всі мережеві користувачі мають право тільки дивитися в цю папку і відкривати знаходяться в ній файли. Для того, щоб дати можливість зміни файлів по мережі, ми ставимо прапорець Повний доступ . Прапорець Змінапроставити автоматично.

Расшарівать файли і папки

Натискаємо ОК тут і в попередньому вікні.

Тепер нам необхідно визначитися з питаннями безпеки .


Пам’ятайте, що до цієї папки може мати доступ вся ваша мережа. Якщо ваша мережа є домашньою і нікого чужого в ній не водиться, ваша Wi- Fi-мережу надійно запаролено і ніякі сусіди їм користуватися не можуть, то йдемо далі по інструкції.

Якщо ж ця мережа буде знаходитися у вас в офісі, в якій працює публічний Wi- Fi — вам слід більш серйозно потурбуватися питаннями безпеки. Читайте про це в статті про налаштування безпечного загального доступу до файлів і папок.


 

Переходимо у вкладку Безпека .

Расшарівать файли і папки

Тут ми натискаємо кнопку Змінити …

Расшарівать файли і папки

… Додати в цьому вікні …

Расшарівать файли і папки

Вручну пишемо Все в цьому вікні (або Everyone , якщо у вас англомовна версія Windows) і натискаємо ОК .

Расшарівать файли і папки

Як завжди групу користувачів Всі обділили і урізали в правах, тому проставляем прапорець Повний доступ і натискаємо ОК .

Расшарівать файли і папки

Тепер, якщо ми зайдемо через значок Мережа навіть з цього комп’ютера, на якому відкривали загальний доступ, ми побачимо нашу папочку.

Расшарівать файли і папки

Залишилося виконати всього один пункт, щоб всі комп’ютери мережі мали до неї безперешкодний доступ.

Відключаємо парольний доступ до спільних файлів і папок

Йдемо на Панель управління — якщо у вас Windows XP / Vista / 7 — Пуск> Панель управління . Якщо у вас Windows 8.1 / 10 — вам необхідно натиснути правою кнопкою по меню Пуск і вибрати в контекстному меню Панель керування . У Windows 8 — поміщаємо миша в правий нижній кут екрану і в спливающем меню вибираємо Параметри> Панель управління .

Відкриється скоріше за все щось, що нагадує ось це:

Расшарівать файли і папки

Це нас категорично не влаштовує і в правому верхньому куті, де написано Перегляд: Категорія ми клацаємо по Категорія і вибираємо Дрібні значки або Великі значки , якщо у вас дуже високий дозвіл екрана, або є проблеми із зором.

Расшарівать файли і папки

Тут ми вибираємо Центр управління мережами і загальним доступом .

Расшарівать файли і папки

Переконуємося, що під нашою назвою мережі коштує Домашня мережа , Робоча мережа або Приватна мережа і переходимо до наступного етапу. Якщо стоїть Громадська мережа  або Публічна мережа , то клацаємо по посиланню і у вікні, вибираємо будь-яку мережу, відмінну від громадської або публічною.

Расшарівать файли і папки

Зліва переходимо за посиланням Змінити додаткові параметри спільного доступу .

Расшарівать файли і папки

І вибираємо Відключити загальний доступ з парольного захистом , після чого натискаємо Зберегти зміни.

Все, тепер будь-який комп’ютер вашої мережі, знайшовши цей комп’ютер в мережевому оточенні, зможе записати в папку будь-яку інформацію, прочитати або видалити.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.