Як налаштувати загальний доступ до принтера

Існують три способи настройки загального доступу до принтера.

Спосіб 1. Підключення через комп’ютер.

Як налаштувати загальний доступ до принтера

Класичний спосіб, яким вже дуже багато років, але, при цьому, він все одно залишається самим бюджетним і затребуваним, особливо, коли мова йде про домашній мережі. Це налаштування загального доступу до принтера через комп’ютер, до якого він підключений по USB або іншим інтерфейсів.

Цей спосіб ідеально підійде, якщо у вас простий принтер, який не має ніяких інтерфейсів для підключення через USB, або LPT.

Майте на увазі, що якщо у вас МФУ, то таким способом можна зробити загальним тільки принтер цього МФУ. Можливість сканування залишається тільки у того комп’ютера, безпосередньо до якого підключена ваша МФУшка.

Спосіб 2. Підключення принтера, або МФУ з використанням спеціальних блоків — принт-серверів.

Як налаштувати загальний доступ до принтера

Такий спосіб підключення використовується також для підключення пристроїв, описаних в першому способі, що не мають можливості комунікацій по Ethernet або Wi-Fi.

В даному випадку принт-сервер виконує функцію цього самого комп’ютера, до якого в першому способі ми підключаємо принтер. Підключатися до мережі принт-сервер, в залежності від технічних характеристик, може як до провідної мережі Ethernet або по Wi-Fi.

Найчастіше цей спосіб підключення використовується в невеликих офісах, коли виникає необхідність підключити не дуже новий, але хороший принтер в якості мережевого.

До плюсів цього способу можна віднести те, що не потрібно, щоб чийсь комп’ютер був постійно включений. Зменшуємо знос техніки і економимо електроенергію. До того ж, якщо ви використовуєте МФУ і хочете, користуватися сканером по мережі, то можна придбати спеціальний принт-сервер, який має можливість працювати і зі сканером.

Спосіб 3. Через вбудований мережевий контролер.

Як налаштувати загальний доступ до принтера

У більшості сучасних принтерів і МФУ вже встановлена ​​мережева карта, що дозволяє підключити пристрій до локальної мережі або проводом (Ethernet), або по Wi-Fi. Зазвичай в цьому випадку не повинно виникати ніяких труднощів в тому, щоб налаштувати такий принтер для роботи по мережі. Майстер установки дозволяє знайти пристрій в мережі і встановити під нього комплект драйверів і різних прикладних програм з помічниками.

Так як це все відбувається автоматично, ми не будемо вдаватися в подробиці. Пишіть в коментарях, якщо у когось виникли складності, будемо розбирати.

Плюси — це безпроблемне підключення і можна користуватися сканером і принтером по мережі.

Єдиний важливий момент, на який би я звернув пильну увагу, це бажано (не обов’язково, але дуже бажано) присвоїти своєму мережевому пристрою статичний IP. Це позбавить від тих потенційних ситуацій, коли принтер раптом на рівному місці відмовиться друкувати або сканер сканувати через те, що пристрій при включенні отримало інший IP-адресу. Сучасні керуючі програми легко вирішують цю проблему, підключаючись до пристрою по імені, а не за адресою, але з досвіду можу сказати, що іноді буває всяке.


Існують різні способи підключення до принтера мобільних пристроїв, таких як смартфони і планшети. Для цього використовуються технології Google-принтер і AirPrint. У цій статті ми не розкриваємо ці технології, тому що це тема для окремої статті.


 

Спосіб 1. Налаштовуємо доступ до принтера, підключеного до одного з комп’ютерів в мережі.

Спосіб, як вже було написано вище, старий, від цього ідеально налагоджений. Якщо у вашій мережі використовуються однакові операційні системи, то ще й вимагає найменше від вас дій.

Почнемо з комп’ютера, до якого підключений принтер. Заходимо в пункт Пристрої та принтери через меню Пуск (Windows 7), або клацаємо правою кнопкою миші по кнопці Пуск і в контекстному меню вибираємо пункт Пристрої та принтери . Якщо ви використовуєте Windows Vista, то у вас є значок Принтери на панелі управління. Windows XP — це Принтери і факси .

Клацаємо правою кнопкою миші по принтеру, який необхідно зробити загальним і вибираємо Властивості принтера .

Як налаштувати загальний доступ до принтера

У вікні, переходимо у вкладку Доступ .

Як налаштувати загальний доступ до принтера

Тут проставляем прапорець Загальний доступ до даного принтера , поле Мережеве ім’я: можна не чіпати, за винятком певних випадків, коли, наприклад, потрібно зробити підключення до спільного принтера не зовсім стандартним чином. Ми обов’язково розберемо цей момент в окремій статті, тому що найчастіше це не потрібно.

Якщо у вас все комп’ютери в мережі працюють під управлінням однієї і тієї ж версії Windows, виділений блок нижче можете пропустити.


Розділ Драйвери . Виніс цей момент окремим блоком, щоб просто дати вам розуміння того, для чого він взагалі потрібен.

Цей розділ використовується в тих випадках, коли інші комп’ютери, які будуть взаємодіяти з загальним принтером, працюють під управлінням інших версій Windows, а так же версій Windows, що мають іншу розрядність. Його використання необов’язково, якщо за все комп’ютери у фірмі або будинку відповідаєте ви самі. В іншому випадку можна натиснутиДодаткові драйвери … і додати драйвери для різних операційних систем.

Якщо цього не зробити, то при підключенні до принтера з іншого робочої станції, якщо в арсеналі операційної системи немає відповідного драйвера, буде виведений запит про необхідність вказати шлях до драйвера, який попередньо необхідно завантажити з сайту виробника.


 

Скрізь натискаємо ОК і йдемо до іншого комп’ютера, до якого потрібно підключити мережевий принтер.

Як налаштувати загальний доступ до принтера

Заходимо в Комп’ютер і переходимо в Мережу , вибираємо наш комп’ютер і клацаємо правою кнопкою по значку нашого принтера, до якого тільки що відкривали доступ.

Як налаштувати загальний доступ до принтера

Натискаємо Підключити , на питання вінди на рахунок установки драйверів відповідаємо Так і після цього Готово . Якщо в процесі установки Windows зажадає драйвер, йдемо на сайт виробника принтера, качаємо, розпаковуємо і вказуємо шлях.


ВАЖЛИВО! Будь-драйвер по можливості необхідно качати з сайту виробника! Якщо просто шукати драйвер в інтернеті, то велика ймовірність Завантажити Не драйвер, а вірус! Це якщо вже у вас дуже старе обладнання і виробник не турбувався написанням драйвера під нову версію операційної системи, тоді вже до крайніх заходів і то дуже вибірково.


 

Спосіб 2. Підключення принтерів і МФУ через пристрій Print Server на прикладі TP-Link TL-PS110U V2

Почнемо з настройки самого принт-сервера. Інтерфейс за замовчуванням англомовний, тому скріншоти будуть так само англомовні. Втім, виконуйте все, як написано і буде вам щастя.

Включаємо блок живлення принт-сервера в розетку, за допомогою додається шнура підключаємо принте-сервер до маршрутизатора, або комутатора, USB-шнуром з’єднуємо принт-сервер з принтером. І починаємо настройки.

Заходимо в будь-який браузер і в адресному рядку (саме в адресному , не в пошуковому рядку Яндекса або Google, а саме в тій, яка знаходиться в самому верху вікна браузера) ми набираємо адресу принт-сервера, який за замовчуванням 192.168.0.10 і натискаємо Enter . Якщо раптом не спрацьовує, то потрібно вручну задавати IP-адреса з нульовою підмережі на вашому мережевому адаптері. (Як це зробити?) Найчастіше, це не потрібно, якщо тільки ви не любитель техніки TrendNet — вони практикують мережі за замовчуванням 192.168.10.0 або Zyxel, який любить 192.168.1.0.

На вашому екрані повинен з’явитися запит логіна і пароля. Логін вводимо admin (всі букви маленькі), поле Пароль залишаємо порожнім. Якщо все пройшло нормально, то ми повинні побачити наступну картину:

Налаштовуємо принт-сервер TL-PS110U

Переходимо в розділ Setup .

Налаштовуємо принт-сервер TL-PS110U

Тут ми міняємо настройки на User the following TCP / IP settings і для зручності вобьём в поле IP Address не те, що пропонує виробник, а 192.168.0.30 , маска підмережі ( Subnet Mask ) — без змін. Все інше, якщо у вас одна мережа, можна не чіпати.Натискаємо Save & Restart .

Налаштовуємо принт-сервер TL-PS110U

Власне, на цьому настройка принт-сервера закінчується, починаємо настройку на комп’ютері.

Заходимо в пункт Пристрої та принтери через меню Пуск (Windows 7), або клацаємо правою кнопкою миші по кнопці Пуск і в контекстному меню вибираємо пункт Пристрої та принтери . Якщо ви використовуєте Windows Vista, то у вас є значокПринтери на панелі управління. Windows XP — це Принтери і факси .

Налаштовуємо принт-сервер TL-PS110U

Натискаємо кнопку Установка принтера

Налаштовуємо принт-сервер TL-PS110U

У вікні вибираємо Додати локальний принтер .

Налаштовуємо принт-сервер TL-PS110U

У цьому вікні необхідно вибрати Створити новий порт: і вибрати Тип порту: Standard TCP / IP Port .

Налаштовуємо принт-сервер TL-PS110U

Задаємо адресу пристрою. Ім’я порту саме додасться. Прапорець Розпитати принтер і вибрати драйвер автоматично не проставляється — це важливо!

натискаємо Далі

Налаштовуємо принт-сервер TL-PS110U

Медитуємо на цю картинку і чекаємо відкриття наступної сторінки.

Налаштовуємо принт-сервер TL-PS110U

Вибираємо Особливе і натискаємо Параметри.

Налаштовуємо принт-сервер TL-PS110U

Вибираємо Протокол — LPR, Параметри LPR — lp1, встановлюємо прапорець Дозволено підрахунок байтів в LPR. НатискаємоОК .

Налаштовуємо принт-сервер TL-PS110U

Вибираємо свій принтер і натискаємо Далі.

Налаштовуємо принт-сервер TL-PS110U

натискаємо Далі

Налаштовуємо принт-сервер TL-PS110U

Милуємося на вікно …

Налаштовуємо принт-сервер TL-PS110U

Ми залишаємо все, як є і натискаємо Далі.

Налаштовуємо принт-сервер TL-PS110U

За бажанням можна роздрукувати пробну сторінку, щоб переконатися, що принтер встановлений правильно.

І милуємося нашим правильно встановленим принтером.

Налаштовуємо принт-сервер TL-PS110U

От і все.


У компанії TP- Link є ще цікавий принт-сервер TL- PS310 U — цей принт-сервер вміє коректно працювати з МФУ не тільки в якості принтера, але і в якості сканера. Налаштування принтера краще робити за аналогією з наведеними вище прикладом, а для того, щоб працювати зі сканером, необхідно поставити йде в комплекті утиліту. Але це зовсім інша історія. Якщо комусь буде цікаво, пишіть в коментарях, опишу процес установки в одній з наступних статей.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.