П’ять хитрощів браузера Opera, про які ви могли не знати

Норвезька браузер Opera все ще досить популярний в наших краях, не дивлячись на всі метаморфози, що відбуваються з ним в останні роки, включаючи зміну движка і пов’язану з цим втрату багатьох звичних функцій. Однак навіть в такому вигляді в Opera залишається ще багато прихованих особливостей і невеликих хитрощів, про які можуть знати далеко не всі користувачі. Про п’яти найцікавіших з них піде мова в цій статті.

Збереження веб-сторінок одним файлом

У класичній Opera у користувача була зручна можливість зберігати будь-які веб-сторінки одним файлом у форматі MHT. На жаль, з переходом на новий движок браузер позбувся цієї можливості і зараз команда «зберегти сторінку повністю» призводить до збереження відкритого сайту в HTML-файл і пов’язану з ним папку з даними. Це чертовски незручно і вносить чимало хаосу, особливо коли вам потрібно зберегти багато сторінок.

зберегти сторінку

Втім, можливість зберігати веб-сайти одним файлом і раніше є в Opera, хоч і захована досить далеко. Для початку наберіть в адресному рядку opera: flags і перейдіть за цією адресою. За допомогою вбудованого пошуку відшукайте там параметр «Save Page as MHTML». Увімкніть його і перезавантажте браузер. Таким чином, ви повернете колишній функціонал, а у вікні, що відкривається через Ctrl + S, знову з’явиться команда «зберегти одним файлом».

Меню, що випадає закладок

Ви часто використовуйте закладки, але не хочете, щоб панель з ними постійно висіла перед вашими очима, зайняття відведений для контенту веб-сторінок простір? У такому випадку зверніть увагу на ще один цікавий параметр, який є на згаданій вище службової сторінці opera: flags. Параметр називається Simplified OMenu і вам потрібно його відключити.

меню закладок

Після перезапуску програми ви побачите, що в головному меню з’явилося випадає підміню, що забезпечує швидкий доступ до ваших закладок, без необхідності йти з поточної сторінки.

Більше місця для осередків на експрес-панелі

Якщо ви активно наповнюйте експрес-панель Opera власними осередками, то рано чи пізно їх стане занадто багато і в підсумку сторінку кожен раз доведеться прокручувати, що не дуже-то зручно. При цьому неважко помітити, що з боків експрес-панелі залишається багато невикористаного місця, а цінне простір на додачу відбирає вмонтована в speed dial пошуковий рядок і окрема осередок для додавання нових сайтів.

Все це можна виправити буквально в пару кліків. Зайдіть в налаштування програми, перейдіть там в розділ «браузер» і перейдіть його вниз. Там ви побачите пункт «показувати додаткові настройки», після активації якого веб-оглядач почне відображати додаткові опції.

кількість осередків
В результаті в тому ж розділі відобразиться настройка, що дозволяє регулювати число стовпців експрес-панелі. Завдяки їй ви зможете задіяти перш порожній простір з боків speed dial. Втім, це ще не все. Після активації додаткових налаштувань нові опції з’являються також і в параметрах самої експрес-панелі. Там ви побачите нові пункти для приховування вбудованого пошуку і кнопки додавання сайтів.

Завантаження фонових вкладок на вимогу (з затримкою)

Згадана вище можливість «показувати додаткові настройки», після своєї активації крім опцій, пов’язаних з експрес-панеллю, дозволяє відобразити ще й кілька інших прихованих параметрів, найцікавіший з яких називається «завантажувати фонові вкладки з затримкою». Побачити його ви можете в самому верху розділів «основне» і «браузер».

фонові вкладки
Якщо включити його, то Opera в плані завантаження вкладок з попереднього сеансу роботи почне вести себе як Firefox. Наведемо приклад: припустимо, ви відкривайте браузер, в якому востаннє залишалося кілька десятків вкладок. У звичайній ситуації всі вони почнуть завантажуватися відразу ж, одночасно, змушуючи комп’ютер здорово пригальмовувати і заповнювати оперативну пам’ять. Якщо ж у вас буде активована функція завантаження фонових табів на вимогу, то вкладки будуть завантажуватися тільки після вашого кліка по ним.

Зміна пошуку на експрес-панелі

На жаль, далеко не в усьому сучасна Opera дає настільки ж багатий вибір налаштувань, як це раніше було в класичній Opera. Яскравий приклад — пошук на експрес-панелі. Встановлений там Яндекс не можна змінити на інший, ніякими штатними настройками браузера. Саме ця особливість дратує деяких користувачів.

На щастя, змінити пошук все-таки можна, правда, для цього знадобиться вручну злегка відкоригувати файли конфігурації. Зокрема, вам необхідно знайти файл Local State. У Windows 7 і вище відшукати його ви зможете, якщо дозволите відображення прихованих файлів в провіднику і перейдете по шляху C: \ Users \ Імя_ПК \ AppData \ Roaming \ Opera Software \ Opera Stable, де замість трьох крапок повинен бути ваш нік в системі.

Відкрийте цей файл через блокнот і знайдіть рядки: «country»: «RU» »і« «country_from_server»: «RU» »(якщо ви з іншої країни, то у вас значення буде інше, наприклад для України буде UA).

зміна пошуку

У цих рядках потрібно замінити «ru», на «us», після чого зберегти зміни. Браузер в цей час повинен бути вимкнений. При включенні ви побачите, що на експрес-панелі вас тепер зустрічає пошуковий рядок з логотипом Google замість Яндекс.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.