Особливості Windows 7, яких немає в Windows 10

Якщо ви замислюйтесь про перехід на Windows 10, до сих пір залишаючись на все ще досить популярною Windows 7, вам обов’язково слід знати, що кілька звичних особливостей «сімки» в новій операційній системі ви вже точно не побачите. Перш ніж продовжувати, варто уточнити: практично всі описані в цій статті втрати відбулися насправді ще в Windows 8 і 8.1, проте для користувачів Windows 7 це навряд чи має більше значення.

Що ви не побачите в Windows 10

Flip 3D

Flip 3D

Перше чого ви не побачите — Flip 3D. Ця візуально приваблива функція з’явилася ще в Vista і була за принципом дії схожа на знайомий практично всім перемикач вікон Alt + Tab, з тією лише різницею, що Flip 3D вибудовувала вікна в тривимірний ряд. Хоч за часів Vista зустріти цю функцію можна було навіть на плакатах з рекламою нової тоді ОС, вже в Windows 7 Microsoft прибрала ярлик Flip 3D з панелі завдань. До Windows 10 від Flip 3D не залишилася і сліду. Навіть комбінація Win + Tab, в «сімці» запускає тривимірний перемикач, в Windows 10 призводить до запуску режиму «перегляд завдань».

Gadget на робочому столі

пристосування

Гаджети робочого столу — наступна особливість, яку в Windows 10 користувачі Windows 7 вже не знайдуть. Гаджети разом з бічною панеллю спочатку також з’явилися ще в Vista. Бічна панель загубилася вже до Windows 7, а супутні їй гаджети хоч і «прожили» трохи довше, але в підсумку все одно зникли в «вісімці» і в Windows 10 так і не повернулися. Примітно, що файли з розширенням .gadget система тепер теж не розуміє. Поправити це можуть тільки сторонні програми.

набір ігор

гри windows

Ігри. Вам подобалися тривимірні шахи, маджонг і класичний сапер? Тоді врахуйте, що нічого це в системі за замовчуванням більше немає. З ігор Microsoft залишила лише частина карткових розваг, прибравши з системи навіть ярлик на ігровий центр, який дебютував в Vista.

Windows Media Center

Windows Media Center

Windows Media Center також потрапив в немилість Microsoft ще в Windows 8 і не повернувся Windows 10. Крім цього додатка з системи була видалена помітна частина функціональності, пов’язана з мультимедіа, включаючи зникнення кодеків MPEG-2.

DVD-студія Windows

Windows DVD

DVD-студія Windows — ще один додаток, яке також зникло з системи. У Windows 7 DVD-студія відповідала за запис дисків з мультимедійним контентом і барвистим меню для них, яке можна було створити в цій же програмі. Втім, Microsoft вважала, що ця програма в її ОС буде зайвою.

Аплет «індекс продуктивності»

індекс продуктивності

Індекс продуктивності — особливість, яку Microsoft вирізала вже в Windows 8.1. У Windows 7 цей системний аплет дозволяв оцінити продуктивність свого ПК за п’ятьма основними категоріями, включаючи продуктивність центрального процесора, графіки, а також обсяг і швидкість ОЗУ і HDD або SSD.

Батьківський контроль і тіньові копії

Побічно список втрат Windows 10 можуть також доповнити можливості, які хоч і були збережені, але втратили відчутну частину функціональності. В першу чергу це стосується батьківського контролю і тіньових копій Windows.

Сортування контенту — функція «бібліотеки»

Наступна особливість досі є в Windows 10, причому навіть в первісному вигляді, але вже відключена за замовчуванням. Йдеться про функції «бібліотеки», сортуючої контент незалежно від його фізичного стану на жорсткому диску, яка дебютувала в Windows 7. У «десятці» «бібліотеки» за замовчуванням не відображаються в провіднику.

Aero Glass

Aero Glass

Нарешті, в останню чергу в цьому списку варто згадати особливість, яка ніяк не пов’язана з функціоналом системи, але її відсутність ви, швидше за все, точно помітите. Йдеться про прозорість з ефектом розмиття Aero Glass, яка в Windows 10, як і в попередньої системі, відсутня в рамках вікон і включити її без сторонніх утиліт не представляється можливим.

Частковий ефект прозорості відтепер можна спостерігати хіба що в панелі завдань і центрі повідомлень. До того ж разом з Aero Glass зникли або були замінені на інші багатозвичні по Windows 7 елементи оформлення, включаючи анімацію завантаження, звукову тему, набори шпалер і іконок. Прибрана була і класична тема оформлення Windows.


Такий список всього, до чого ви могли встигнути звикнути в Windows 7, але, оновившись до Windows 10, вже не побачите. Навряд чи все перераховане вище стоїть того, щоб відмовитися від переходу на нову систему, проте про всяк випадок ми вас попередили.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.