Правила заряду батареї смартфона і інших гаджетів

Поширена ситуація коли після придбання смартфона пройшло зовсім небагато часу, а заряду батареї не вистачає навіть на добу. Ми пов’язуємо це з неякісним товаром, набуваємо новий дорогий акумулятор, хоча причиною досить часто є не правильна зарядка батареї власником гаджета. Як правильно заряджати батарею, щоб вона прослужила довше, зберігаючи свою потужність? Відповідь на це питання дає стаття, опублікована експертами сайту Battery University (прим. Сайт створений виробником акумуляторних батарей Cadex).

зарядка смартфона

У статті описані прості і дієві способи збереження ємності акумуляторних батарей різних типів.

Перше на чому загострюють увагу автори, то, що не потрібно чекати повного спустошення батареї, щоб почати її заряджати. Такий підхід використовувався більше 10 років тому, коли більшість батарей в портативній електроніці були нікелевими. У сучасних пристроях використовуються літій — іонні батареї і повна розрядка для них небажана.

При зарядці батареї дотримуйтесь наступних рекомендацій

1. Після зарядки відразу відключити.

Більшість з нас залишають смартфон на «зарядці» на всю ніч, це робити категорично не рекомендують. Зазвичай батарея смартфона повністю заряджається через 3-4 години, після чого батарея гаджета буде періодично підживлюватися до 100%. Це так званий стан «стресу» для акумулятора, воно призводить до швидкого зниження початкової ємності акумулятора. Якщо батарея буде перебувати в стані «стресу» рік, то втратить близько 50% своєї ємності.

Експерти Battery University порівнюють роботу батареї з роботою м’язів. Після інтенсивної м’язової навантаження, необхідно розслабитися, так і з батареєю — після роботи (зарядки), їй необхідний спокій.

2. Батареї не потрібен 100% заряд.

Не варто без потреби заряджати літій — іонний акумулятор повністю, це істотно скорочує термін служби батареї. Оптимальний варіант — заряджати батарею до 75-85% — стверджують фахівці.

3. Необхідно зарядити кілька разів на день.

Для того, щоб в стані «стресу» не знаходились ні акумулятор від безглуздої тривалої зарядки, ні власник гаджета, боячись залишитися без зв’язку в важливий момент, рекомендується заряджати аккум кілька разів на день. Ви можете поставити смартфон заряджатися на нетривалий час в автомобілі по дорозі на роботу або з роботи, в офісі.

Пам’ятайте що літій — іонний акумулятор здатний витримати не більше 500 циклів розрядки до нуля і подальшої повної зарядки. Щоб збільшити наполовину термін служби батареї, тримайте рівень її заряду в діапазоні 40% — 80%.

4. Температура навколишнього середовища має значення.

Батареї чутливі до температур , причому і до високої, і до низької. При сонячної жаркій погоді намагайтеся прибирати електронний пристрій в тінь. Високі температури різко знижують ємність акумулятора і нерідко виводять його з робочого стану. Пам’ятайте, що нижня частина корпусу ноутбука завжди повинна провітрюватися, тому при роботі ставте ноут / нетбук на спеціальний столик — підставку.

Взимку носите портативний пристрій у внутрішній кишені або в спеціальному чохлі, захищаючи його від дії низьких температур. При зниженні температури акумулятор починає різко і швидко розряджатися.

5. Повна «зарядка» після розрядки до нуля.

Процедура повної розрядки батареї, а потім 100% зарядка повинна проводитися не частіше, ніж один раз на місяць. Така своєрідна «тренування» акумуляторної батареї необхідна для калібрування електроніки пристрою і подальшого адекватного відображення рівня заряду батареї.


Ці прості поради дозволять збільшити повноцінну роботу батареї без втрати ємності до 2-3 років. Звичайно, не варто розраховувати на більш довгий термін служби будь-акумуляторної батареї, адже виробникам не дуже вигідно випускати батареї з тривалим терміном експлуатації.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.