Програми блокування сайтів

Коли Інтернет тільки зароджувався і використовувався переважно в англомовних країнах, проблема блокування небажаних сайтів стояла вже тоді. В першу чергу захищалися діти, самостійно намагалися освоїти Мережа — для них створювалися програми- «няні». Це настроюється «сімейна» програма блокування небажаних сайтів , де батьки самі могли визначати: чи гідний ресурс відвідування. Адреси «поганих» сайтів можна було додавати в програми по масці, адже, поряд з традиційним шкідливим контентом, за такий міг вважатися, наприклад, сайт цілком нешкідливий, але пропагує «не ту» релігію, догми або судження. До сих пір активно використовуються програми на кшталт Nanny або Naomi, які не тільки блокують доступ до сайтів за вибором, але стежать за часом перебування на сайтах або соціальних мережах, ведуть списки відвіданих ресурсів. Наприклад, залишений дитина не зможе серфить в Мережі більше 4 годин на добу.

Сучасні браузери теж мають функції блокування сайтів: чорні списки знаходяться на офіційних сайтах і поповнюються вся спільнота користувачів на основі скарг. Ці списки можна поповнити самостійно — в самому браузері або його доповнення, пов’язаних з безпекою. Для FireFox, наприклад, це доповнення NoScript, AdBlock Plus і інші. Ще більше захисних засобів знаходиться в файрволла, де можна також вести списки шкідливих ресурсів, забороняти відвідування цілих країн по IP масці.

Програми блокування сайтів

Найпростіший спосіб самостійного ведення такого списку — обробка сайту HOSTS, в якому просто перераховуються IP адреси ресурсів з підсумковим перенаправленням на інший ресурс (редирект). Так, на роботі можна заборонити роботу соціальних мереж.

Автономна програма блокування доступу до сайтів може вдаватися до ланцюжок серфінгу, встаючи в чергу перед браузером. Якщо запит не викликає підозр, то він просто передається запущеному браузеру, інакше блокується. У багатьох випадках застосовуються і інші подібні способи, пов’язані з перенаправленням на перевірочні ресурси: Jesred для AddBlock в FireFox, наприклад. Часто така взаємодія програм називають фільтром, що цілком зрозуміло. На жаль, їх застосування вимагає нетривіальних налаштувань, тому автономні програми з простим інтерфейсом користуються великим попитом.

У цьому плані непоганий приклад — безкоштовні програми для блокування сайтів на кшталт Any Weblock. Там використовується дуже простий інтерфейс, в якому можна вказати блокування доменів або піддоменів сайтів. Зміна списку можливо тільки при введенні пароля, який досить важко обійти. Сама програма теж захищена від автоматичного видалення з системи — звичайна практика для подібного софта. Деякі програми подібного плану здатні «вгризатися» в систему не гірше вірусів — щоб «просунуті» підлітки не могли застосувати на них свої початкові хакерські пізнання.

Особливо багато подібних програм створюється на Заході, що цілком зрозуміло. Знайти їх можна за запитом «patental control» ( «батьківський контроль»), а ось перерахувати їх — заняття дуже важке: Web Monitor, Ez Parental Control, SYF, Safe Chat і багато інших. Небезпека сайтів може полягати не стільки в самому сайті, скільки в супутніх матеріалах: провокують новинах, спливаючій рекламі, банерах та т.д. З небажаної графікою зараз цілком справляються всі представлені програми, але найпростіше використовувати вже майже класичні «баннерорізку», які присутні в браузерах.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.