QoS — безперебійне сталість Вашої мережі

Якщо Вам коли-небудь доводилося дзвонити або проводити конференцію онлайн, то Ви, швидше за все, стикалися з відтвореним «ривками» аудіо або низькою якістю зображення у відео, а також з іншими невеликими збоями, через які використання подібних технологій стає виснажливим в кращому випадку і перешкоджає веденню справ в гіршому.

Такі прикрі перешкоди є результатом труднощів, що виникають з переправленням даних через Вашу мережу. Важливо, щоб будь-який вид інформації міг дійти з пункту А в пункт Б, коли деякі з цих видів — як, наприклад, потокові відео і аудіо — просто не будуть відтворюватися, якщо дані не проходять без перешкод. Ви можете вирішити проблему, витративши багато грошей на більш швидке інтернет-підключення, але розумніше звернутися до QoS (Quality of Service, дослівно — «якість обслуговування»).

QoS управляє трафіком, роблячи пріоритетними певні види даних, гарантуючи сталість якості мережі, або, простіше кажучи, управляє маршрутизатором (або перемикачем), щоб направляти трафік мережі туди, куди слід.

Як працює QoS

Подорож даних по мережі схоже на рух транспорту по місту. Якщо п’ять машин покинуть якусь будівлю одночасно, щоб відправитися до ресторану, то їм буде незручно рухатися по одній дорозі. Але так як в місті існує ціла мережа доріг, ці машини можуть вибрати будь-який маршрут і відправитися з будь-якого шляху. При цьому може вийти так, що той автомобіль, що виїхав з будівлі першим, виявиться біля ресторану останнім.

Також існує певний вид транспорту, який рухається в особливому режимі — пріоритетному. Швидкої допомоги, яка везе пацієнта в лікарню, або пожежній машині, що їде до палаючого будинку, дозволяється ігнорувати звичайні правила дорожнього руху для того, щоб досягти пункту призначення так швидко, як можна (адже чиєсь життя в небезпеці!). Чи ситуацію, коли хтось може померти, можна зіставити в плані моралі зі звичайною потокової передачею аудіо / відео даних, але принцип руху транспорту екстрених служб — терміновість і пріоритетність — також застосуємо і до передачі медіа.

Під час скачування інформації з одного з серверів у Всесвітній Павутині на свій ПК у Вашій мережі Ви можете уявити, як все пакети даних слідують по порядку один за одним по одному шляху, але в дійсності все інакше. Дані, які перетинають мережу, повинні перетнути безліч маршрутизаторів, які визначають найбільш шляхи по системі «пакет за пакетом». Подібно до того, як автомобілі їдуть до ресторану, пакети з інформацією в файлі, який Ви завантажуєте, можуть йти різними шляхами, доходячи до Вашого ПК не по порядку. Але так як на кожному з них є «мітка» з інформацією про їх послідовності, комп’ютер перегруповує їх в необхідному порядку, як тільки вони все прибувають.

Добре підходить для скачування остання версія Firefox. Тому що в разі цього браузера можна використовувати файл до того, як прибудуть всі його частини — пакети. Проте, в разі потокового аудіо / відео це не працює. Коли пакети даних такого роду по прибуттю розташовані не по порядку, перешкоди і затримки стають частиною потоку, поки Ваш ПК в той же момент намагається розташувати пакети правильно.

QoS ж ніби оголошує певні види інформації транспортом екстрених служб: це робить їх пріоритетними, гарантуючи їх досягнення пункту призначення настільки швидко, наскільки це взагалі можливо.

Також можна використовувати QoS, щоб створювати «швидкісні смуги» в мережі для призначених додатків або комп’ютерів. Проте, QoS створений не тільки для того, щоб передавати дані швидше. Він використовує різні способи і алгоритми для направлення медіа так, щоб гарантувати «доставку» без перешкод і в правильному, встановленому порядку, щоб уникнути затримок, пауз і жахливих «гальмують» послань.

Є безліч різноманітних вигод, які можна отримати з використання QoS, але також можуть виникнути і труднощі. Малому та середньому бізнесу варто зберігати в максимально простому вигляді і задати базову «лінію поведінки» для необхідних служб і додатків.

Наприклад, якщо основною підмогою бізнесу є онлайн-аудіо / відео чат в Skype, то слід налаштувати QoS так, щоб приділяти основну увагу даного сервісу. Якщо у Вас є окремий ПК в конференц-залі, який використовується для відтворення і управління відео, під час переговорів з клієнтами, Ви можете конфігурувати «лінію поведінки» QoS так, щоб зробити максимальної продуктивності мережі використовується.

QoS також доводиться до речі, якщо Ви розміщуєте подкасти, навчальні відеоматеріали або інші потокові медіа на Ваших серверах, а також маєте там же файли, які користувачами можливо доведеться завантажити. Вам безумовно слід встановити QoS, задавши йому таку «лінію поведінки», щоб Ваш сервер пріоритет вище, ніж у будь-яких інших даних і систем. Адже Ви прагнете до збільшення кількості відвідувачів на Вашому бізнес-сайті для отримання цікавого досвіду.

Пам’ятайте, що QoS — не чарівна паличка. Ви не зможете отримати за її помахом трафік без перешкод, який буде працювати в режимі 24/7. Коли Ви завантажуєте або завантажуєте дані за допомогою Мережі Інтернет, цей же трафік долає безліч перешкод: величезна кількість мереж, маршрутизаторів і перемикачів перш, ніж досягти пункту призначення. І це при тому, що Ви не можете простежити за тим, що відбувається з даними за межами Вашої мережі.

Зате використання QoS всередині її кордонів гарантує, що правильно працюють сервери, програми та служби мають вищий пріоритет, а також дає Вам впевненість в тому, що Ваша конференція з важливим клієнтом не перерве через те, що у Вашого працівника грає потокове аудіо з його плейліста в Spotify.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.