Як професійно очистити і захистити свій браузер

Ось як починається рекламна інфекція. Вона закінчується, коли ви знаходите хвилинку, щоб глибоко почистити ПК, усуваючи непотрібні панелі інструментів браузера, доповнення, розширення, запускаєте перевірку вірусів і шкідливих програм.

Перше, що потрібно зробити, якщо виникають підозри, що комп’ютер заражений, це виконання повного сканування оновленим антивірусною програмою. Оскільки жодна антивірусна програма не може зловити всі мільйони інфекцій, використовуйте вторинний сканер, наприклад Ad-Aware, Spybot Search & Destroy, Malwarebytes, або SuperAntiSpyware. Таке сканування може виявити додаткове рекламне ПО, віруси і будь-які шкідливі програми.

Якщо після цього ваш браузер як і раніше пустує, потрібно позбутися від тих панелей інструментів, які ви не використовуєте, особливо завантажених панелей. Оскільки переважна більшість рекламних інтернет-мереж не етичні, і не пропонують нічого корисного. Тому краще видалити всі панелі інструментів в браузері, усунувши візуальний безлад і потенційний вектор наявності шкідливих програм. Клацніть правою кнопкою на панелі інструментів і відключіть небажані панелі.

В Internet Explorer для видалення панелей інструментів натисніть праву кнопку миші на панелі інструментів, і зніміть вибір небажаних панелей.

Firefox працює майже так само, цей браузер тільки приховує панель замість відключення її повністю, панель все ще може відповідати за відображення реклами. А Google Chrome зовсім не пропонує опції управління правою кнопкою миші.

Поряд з панелями інструментів рекламні мережі обманюють відвідувачів, встановлюючи доповнення та розширення для введення оголошення, виконуючи перенаправлення пошуку, і змушуючи в якості стартової сторінки використовувати їх сайт. Тому важливо перевіряти доповнення та розширення браузера регулярно, і відключати ті, які ви не використовуєте і ті, які підозрілі.

В Internet Explorer в меню Сервіс виберіть Управління надбудовами. У новому меню виберіть Всі доповнення. Переглянувши список, вимкніть непотрібні елементи, клацнувши по ним правою кнопкою і вибравши Відключити.

Користувачеві Firefox потрібно натиснути на помаранчеву кнопку меню в верхньому лівому кутку вікна і вибрати Доповнення зі списку або скористатися меню Інструменти. Далі перегляньте розділ Додатків і розділ Плагінів і відключіть всі, що виглядає підозріло.

У Chrome просто наберіть chrome: // extensions / в адресному рядку, або відкрийте головне меню, натиснувши кнопку управління в правому верхньому куті браузера, і виберіть Установки і натисніть Розширення. Зніміть всі розширення, яке ви хочете відключити або натисніть значок кошика поруч з кожним розширенням, щоб видалити його з Chrome повністю. Ви можете управляти плагінами, набравши chrome: // plugins / в адресному рядку.

Шкідливе рекламне ПО може змусити вас використовувати зіпсований сайт в якості домашньої сторінки, бомбардуючи вас настирливими оголошеннями кожен раз при відкритті браузера. Плюс рекламні мережі можуть перенаправити вас на свої сайти, коли ви намагаєтеся відвідати законний сайт або виконати пошук.

Якщо домашня сторінка змінилася, насамперед спробуйте назад змінити її на бажаний сайт. Закрийте браузер, а потім відновіть його для перевірки чи є у вас повний контроль над налаштуванням домашньої сторінки. Зміна стартової сторінки досить проста процедура в будь-якому браузері. В Internet Explorer в меню Сервіс вибираєте Властивості оглядача. У Firefox і Chrome в головному меню вибираєте Налаштування.

Якщо домашня сторінка все ще повертається на рекламний сайт, необхідно підтвердити, редагує чи шкідлива програма ярлик вашого браузера. Клацніть правою кнопкою миші на ярлику, який ви використовуєте, щоб відкрити браузер і виберіть Властивості. Тут видаліть всі адреси веб-сайту, які в списку після цільового адреси.

Звичайно, якщо ваші пошуки перенаправляються при введенні в адресному або пошуковому рядку браузера, значить рекламне ПО, можливо, «погнало» налаштування вашого пошуковика. Для вирішення цієї проблеми в Internet Explorer в меню Інструменти виберіть Управління надбудовами і виберіть потрібний пошуковик. У Chrome в головному меню виберіть Налаштування, і зверніться до налаштування пошуку. Для Firefox достатоно натиснути на стрілку вниз в поле пошуку у верхній частині і вибрати Управління пошуковими системами.

Часто можна виявити, що компоненти рекламного ПЗ, встановлені на вашому ПК в списку «Програми та засоби» Windowsа. Для цього, просто натисніть Пуск і наберіть в рядку пошуку «Програми та засоби». Коли ви переглядаєте цей список, спробуйте впорядкувати його за датою установки, так як зазвичай багато рекламних компонентів встановлюється відразу.

Якщо ви все ще виникають проблеми з вашим браузером і рекламним ПО, пора скинути все до заводських налаштувань. Як і в більшості заходів безпеки ПК, немає кінцевого зцілення. Пильність і регулярні перевірки небажаного сміття і раніше кращий спосіб запобігти потраплянню шкідливого ПО через браузер на ваш комп’ютер.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.