Як захистити свій Wi-Fi

Дуже часто перед користувачами бездротового інтернету виникає питання: як захистити Wi-Fi з’єднання від втручання ззовні, або ж, як убезпечити, зайвий раз підстрахувати себе на випадок подібного втручання. Адже сьогодні, втім як і завжди, знайдеться пара-трійка людей, які не проти б були «поласувати» халявним інтернетом. Або ж, знайдеться хакер, який вирішив показати свою міць, спокусившись саме на ваш комп’ютер. Але не варто відразу впадати у відчай. Насправді, будь-яку проблему можна вирішити, і цю в тому числі.
За великим рахунком, все не так вже й складно. Потрібно лише знати деякі правила, і тоді питання « як захистити Wi-Fi ?» Відпаде сам собою.
як захистити Wi-FiІ перше, що потрібно зробити, щоб захистити Wi-Fi з’єднання — убезпечити роутер, унеможливити його настройку сторонньою людиною. Що тут можна зробити? Необхідно задуматися про те, наскільки добре захищена сторінка в Інтернеті, за допомогою якої здійснюється адміністрування роутера. Для доступу до неї бажано придумати складний пароль, що складається з комбінації букв і цифр, який би було не так просто підібрати. Також потрібно налаштувати все так, щоб зайти на сторінку адміністрування роутера можна було б лише з локальної провідної мережі, виключивши можливість попадання на неї як з інтернету, так і з бездротової мережі.
Другим кроком є підбір безпечного алгоритму для роботи Wi-Fi. На сьогоднішній день самим безпечним і стійким до зломів є протокол WPA2. проте не всі операційні системи підтримують його, а тільки починаючи з ОС версії Windows XP Service Pack3. Альтернативний, проте менш стійкий варіант цього протоколу — протокол WPA. Якщо ж не підтримує ні WPA, ні WPA2, то вихід — протокол WEP. Однак цей протокол не можна назвати стійким, його можна зламати буквально за пару хвилин.
Для забезпечення додаткового захисту потрібно зробити так, щоб доступ до бездротової мережі був тільки у вашого обладнання. Необхідно подивитися на роутері в таблиці MAC-адреси активних пристроїв, виписати їх, а потім налаштувати роутер таким чином, щоб можливість підключення була у цих пристроїв. Однак і це не дуже ефективний варіант, тому що MAC-адреси досить легко підробити. Але, тим не менш, ця процедура хоча б трохи підвищить рівень безпеки системи.
Практично у всіх Wi-Fi роутерів можна відрегулювати рівень сигналу для мережі. І цим потрібно обов’язково скористатися, якщо ви не хочете, щоб крім вас інтернетом користувався хтось ще. Суть полягає в тому, що треба підібрати частоту сигналу таким чином, щоб поза приміщенням, де знаходиться обладнання, мережа не можна б було виявити. Це знизить до мінімуму ймовірність доступу до мережі сторонніх людей, навіть якщо вона налаштована неправильно. Плюс цього варіанту ще і в тому, що таким чином можна знизити рівень випромінювання роутера.
Отже, відповідь на питання « як захистити Wi-Fi мережу ?» В принципі отримано. Потрібно ретельно розібратися з настройками роутера, або ознайомившись з інструкцією, що додається до роутера, або за допомогою спеціалізованої літератури. Також потрібну інформацію можна почерпнути і на спеціалізованих інтернет-сайтах, потрібно лише в пошукових системах набрати « як захистити Wi-Fi », і почерпнути інформацію з хорошого надійного джерела.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.